Bielizna termoaktywna – jak ją wybrać?

To pytanie zadaje sobie każda osoba, która wybiera się zimą na narty. Osoby te przeglądają również oferty wielu sklepów sportowych. Wybór bielizny termoaktywnej nie jednego może przyprawić o zawrót głowy. Dlaczego? Dlatego, że trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą bieliznę termoaktywną.

źródło: pixabay.com

No dobrze, ale zacznijmy od samego początku. Co to w ogóle jest ta bielizna termoaktywna? Tak więc bielizna termoaktywna to bielizna produkowana ze specjalnie projektowanych dzianin syntetycznych, które posiadają zdolność sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry pozostawiając ją suchą, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym.

 

Jaka w takim razie powinna być bielizna termoaktywna i jak ją wybrać?
Taka bielizna powinna: odprowadzać nadmiar wilgoci (potu) ze skóry, stanowić izolację termiczną (o ile ta jest wymagana).

źródło: pixabay.com

 
Odprowadzanie wilgoci:
Warunek ten spełnia zdecydowana większość wyrobów renomowanych firm. Producenci materiałów prześcigają się w wynajdywaniu coraz to nowszych i lepszych dzianin, zaś firmy produkujące bieliznę termoaktywną chętnie z nich korzystają.  Generalnie można powiedzieć, że im materiał lepiej odprowadza pot i jest milszy w dotyku tym więcej kosztuje.

 

Właściwy krój i rozmiar:

Krój zależy od preferencji użytkownika. Należy jednak pamiętać, że termoaktywna bielizna sportowa powinna być dopasowana (a nawet obcisła), aby spełniała swoje zadanie. Kupowanie luźnej koszulki aktywnej mija się z celem. Jeżeli bielizna nie opina ciała, wilgoć nie jest szybko transportowana na zewnątrz i pot pozostaje na skórze.

Izolacja cieplna:
Pod tym względem bieliznę termoaktywną można podzielić z grubsza na trzy grupy: bieliznę ciepłą, średnią (całoroczną), lekką (przewiewną) oraz bieliznę odporną na przewianie.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *