Jazda na nartach 365 dni w roku – możliwe?

Miłośnikom białego szaleństwa, którym marzy się śnieg i ukochana zima w lecie, polecamy wyjazd do krytej hali narciarskiej, która umożliwia jazdę na nartach i na snowboardzie przez 365 dni w roku!
Jazda na takiej trasie nadaje się szczególnie do odświeżenia umiejętności, a dla profesjonalistów będzie doskonałą alternatywą do letniego treningu w zimowych warunkach.

Zadaszone hale narciarskie to hale, które dzięki stokom o różnym nachyleniu umożliwiają jazdę na sztucznym śniegu i sztucznie przygotowanych nartostradach. Ośrodki proponują wiele tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Dzięki temu, że kryte stoki znajdują się w hali, szczególną popularnością cieszą się wśród początkujących narciarzy, którzy stawiają  pierwsze kroki na płaskich, dobrze przygotowanych nartostradach. Oczywiście nie można porównywać hali do warunków, które panują na prawdziwym stoku, ale dzięki odpowiednio przygotowanym krytym stokom można „przeczekać” lato, nie rezygnując z jazdy na nartach czy snowboardzie.

Kryte stoki narciarskie budowane są generalnie w ten sam sposób co tradycyjne nartostrady. Zazwyczaj są to zadaszone hale zbudowane na specjalnych metalowych konstrukcjach i wyposażone w kompleks wyciągów. Aby stworzyć sztuczną górę grunt musi posiadać nachylenie między 10 a 35°. Do naśnieżania używa się armatek śnieżnych, a dzięki urządzeniom wentylacyjno-klimatyzacyjnym w halach można stworzyć mikroklimat o stałej temperaturze między 2-5°C, czyli zbliżonej do warunków panujących na prawdziwym stoku.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *