Jazda na nartach – 5 najlepszych miejsc na narty latem.

Czas na planowanie wakacji. A co powiecie na spędzenie ich w nietypowy sposób, czyli na nartach? Tak, to możliwe nawet w środku lata można szusować po śniegu. Tutaj przedstawimy Wam 5 miejsc, które warto w tym celu odwiedzić.

Pewnie zastanawiacie się gdzie na świecie są takie miejsca. O tej porze roku wieczny śnieg mamy w najwyższych rejonach Austrii, Włoch, Szwajcarii oraz Francji.

lodowiec

   Mattehorn Glacier Paradise

To lodowiec położony w Szwajcarii, jest to jeden z największych letnik ośrodków narciarskich w Europie. Trasy położone są na wysokości 3480 m n.p.m. Jest tam w sumie 25 km tras narciarskich, w tym 8 km niebieskich, 14 km czerwonych oraz 3 km czarnych. Na tym lodowcu coś dla siebie znajdą również snowboardziści w Gravity Parku.

   Lodowiec Pitztal

Jest to jeden z najwyższych lodowców w Tyrolu. Lodowiec jest przyjazny dla dzieci, ponieważ tutaj rodzice mogą pobrać karnet Balbini Freipass, umożliwiający darmową jazdę dla dzieci poniżej 10 roku życia. Na lodowcu jest również przygotowana trasa dla narciarzy biegowych, licząca 7 km.

   Hintertux

Kolejny lodowiec położony w Austrii. To całoroczny ośrodek narciarski. Tutaj sezon nigdy się nie kończy. Na lodowcu możemy skorzystać z 22 km tras narciarskich, 9 kolejek linowych i gondoli. Tutaj każdy narciarz znajdzie odpowiednią trasę dla siebie, od zielonej po czarną. Dużym zainteresowaniem na lodowcu cieszy się również Betterpark, z którego chętnie korzystają osoby kochające w Freestyle.

snowboard-113781_640

   Les Deus Alpes

Letni ośrodek narciarski w Alpach Francuskich. Na jego terenie można poszaleć na stokach już od 22 lipca do 31 sierpnia. Miłośnicy narciarstwa w tym przypadku muszą wcześnie wstać jeśli chcą poszusować po przygotowanych stokach, ponieważ one są otwarte od 7:15 rano do 12:30. Oprócz tras narciarskich, na miłośników białego szaleństwa czeka również snowpark oraz 120 metrowy halfpipe, cool zone i poręcze. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

   Maso Corto

Jest to ośrodek we Włoszech, który zasługuje na uznanie. Tutaj można skorzystać z 9 kilometrów tras narciarskich na szczycie lodowca oraz 6 wyciągów. Latem można z szusować po stokach od godziny 8 do 13. Jak w większości ośrodków narciarskich tak i w okolicach tego lodowca również można skorzystać z innych rozrywek takich jak kąpiel w basenie, masaże, czy dyskoteki w pobliskich barach.

 

 

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *