Kryte stoki narciarskie w Europie.

 W ostatnich latach w Europie powstały liczne całoroczne kryte stoki narciarskie, które gwarantują jazdę w śnieżnym puchu nie tylko zimą. Dzięki temu jazda na nartach podczas gęstej mgły i padającego śniegu należy do przeszłości. Wypad do hali narciarskiej polecamy szczególnie tym, którzy nie mogą doczekać się zimy i ferii. Poniżej prezentujemy kilka wybranych krytych stoków narciarskich w Europie.

1. SnowWorld Landgraaf, Holandia.
Hala położona jest niedaleko niemieckiej granicy w Landgraaf w Holandii. Hala może poszczycić się nartostradą o długości 520 m oraz ogólną powierzchnią 35.000 m², dzięki czemu należy do największych w Europie.


2. SnowHall Amnéville, Francja.
Znajduje się ona w hali narciarskiej we francuskim Amnéville, niedaleko granicy z Luksemburgiem i Niemcami. Jest to jedyny tego rodzaju kompleks w całej Francji. Otwarta w 2005 r. hala posiada również nartostradę dla początkujących o długości 100 m.

3. Alpincenter Bottrop, Niemcy.
Konstrukcja powstała na hałdzie dawnej kopalni węgla i od czasów otwarcia w 2001 r. przyciąga zarówno zagorzałych narciarzy jak i miłośników après-ski. Trudno uwierzyć, ale najdłuższy na świecie stok narciarski znajduje się w niemieckim Zagłębiu Ruhry.


4. Alpincenter Hamburg-Wittenburg, Niemcy.
Oddalona o ok. 80 km od Hamburga hala jest drugim oddziałem Alpincenter. Hala może poszczycić się również snow – funparkiem o powierzchni 6000 m², na którym w 2008 r. odbyły się pierwsze halowe Mistrzostwa Świata FIS w halfpipe.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *