Lista 10 największych atrakcji w Val di Sole

Val di Sole to najbardziej słoneczny ośrodek narciarski. Tutaj prawdopodobieństwo trafienia na niesprzyjającą pogodę jest niezwykle małe. Dlatego tak wielu narciarzy chętnie tam zagląda. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę największych atrakcji. W tym długo wyczekiwana nowość! Sprawdź!

val di sole

W Val di Sole czeka na Ciebie:

1. PEJO 3000

Czyli nowa kolejka gondolowa, która łączy Madonnę di Campiglio z Pinzalo.

Natomiast nazwa pochodzi od małego Peio, to gmina leżąca w najwyższym punkcie regionu Torentino. Jest to również najstarszy ośrodek turystyczny w Val di Sole. Peio stanowi idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Tutaj można skorzystać z wielu tras narciarskich i podziwiać Narodowy Park Stelvio położony nieopodal Pejo.

2. Pista Val della Mite

Dzięki nowo otwartej Gondoli PEJO 300 możemy zjeżdżać nową trasą narciarską.

3. Pływanie

W Acquacenter Val di Sole możemy popluskać się w tamtejszych basenach. W ostatnich latach baseny przeszły generalny remont. W tym centrum znajduje się półolimpijski basen oraz baseny przeznaczone dla dzieci. Dodatkowo można zrelaksować się w specjalnym basenie relaksacyjnym.

basen

4. SPA

Znajdziemy tam również wyspecjalizowanych masażystów oraz możemy skorzystać z sauny. W termalnym SPA w Pejo skorzystamy również z różnorakich zabiegów leczniczych.

5. Tradycyjne dania

Nic tak nie regeneruje sił jak pożywny posiłek. Tutaj czekają na Ciebie tradycyjne potrawy. W Val di Sole znajdziesz wiele restauracji z lokalnymi specjałami.

6. Czas na aktywną rozrywkę

W tym rejonie nie brakuje również pubów, w których można spróbować lokalnych trunków i pobawić się w gronie przyjaciół przy fajnej muzyce.

7. Lodowiska

Tutaj możesz spróbować swoich sił nie tylko na stoku, ale również na lodowisku. Oprócz rekreacyjnego jeżdżenia na łyżwach, czeka na Ciebie także hokej.

8. Wyścigi psich zaprzęgów

Właśnie tutaj co roku odbywają się takie zawody. Jeśli nigdy nie widziałeś tego na żywo, to musisz tam być.

wyścigi psich zaprzęgów

9. Przejażdżka saniami konnymi

Wyobraź sobie taką sytuację, zima, śnieg, dookoła drzewa, a Ty ze swoim ukochanym lub ukochaną jedziesz na saniach ciągniętych przez konie. Wokół same malownicze widoki. Czy to nie jest piękne? Takie romantyczne chwile tylko w Val di Sole.

10. Snowboarding

Tutaj każdy może spróbować swoich sił w tym sporcie.

Val di Sole ma wszystko czego potrzeba do wypoczynku. Więc na co jeszcze czekasz?

Kliknij w Val di Sole na górze strony i sprawdź 🙂

 

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *