Monterosa idealne miejsce na narciarskie szaleństwo dla całej rodziny.

Teren Monte Rossa leży w dolinie Valle d’Aosta. Jest to jeden z największych masywów górskich, położony w Alpach na wysokości 4633 m n.p.m. Osoby, które już raz odwiedziły te narciarskie tereny już ciągle chcą do nich wracać. Narciarzy z całego świata przyciągają w to miejsce malownicze tereny i długie trasy zjazdowe. Warto przyjrzeć się bliżej temu niezwykłemu terenowi.

Dlaczego ten ośrodek cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy?

   Ponieważ w tym miejscu można aktywnie wypocząć na trasach narciarskich. Każdy narciarz kochający góry i piękno natury, przyjeżdża do Monterosa aby podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy. Oprócz tego, po narciarskim szaleństwie można wybrać się na wycieczkę do pobliskich Włoskich miejscowości, przesyconych miejscową kulturą, mam tutaj na myśli miasteczka takie jak: Alagna, Champoluc, Gressoney la Trinie czy Gressoney Saint Jean.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

Jest to idealne miejsce dla miłośników Heliskiing. Jeżeli nie wiecie co to jest za dziedzina sportu, to już tłumaczę. Licencjonowany przewodnik wraz z narciarzem są transportowani helikopterem na trasę, którą dobrze zna jedynie przewodnik. Jest to ekstremalna forma sportu, dla narciarzy z dużym doświadczeniem i ogromnymi umiejętnościami. W Montarosa na takich śmiałków czeka wysoko położone schronisko Margherita (znajduje się ono na Punta Gnifetti 4559m n.p.m.)

Wypoczynek po narciarskim szaleństwie w Monterosa.

Gdy już zrobi się wieczór i narciarze schodzą ze stoku, wszyscy udają się do swoich hoteli. Po całym dniu spędzonym na stoku, można zjeść pyszny posiłek w restauracji, a później wybrać się na basen albo dyskotekę.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

Trasy narciarskie w Monterosa

Na terenie tego ośrodka narciarskiego znajduje się 66 km tras łatwych, 97 km średnich oraz 17 km trudnych. Łączna długość tras wynosi aż 180 km. Przy tym, można skorzystać z 28 wyciągów.

Tutaj każdy znajdzie dla siebie odpowiednią trasę. Dzięki wyciągom taśmowym początkujący narciarze i najmłodsi szybciej opanują jazdę na nartach. Głównymi atrakcjami dla dzieci są dwa snowarki, szkółki narciarskie oraz śnieżne parki zabaw dla dzieci.

Wymagający narciarze również wybiorą sobie jedną z najtrudniejszych tras, bądź skorzystają z Heliski. Miłośnicy snowboardingu znajdą odpowiednie warunki do szaleństwa w którymś z dostępnych snowparków.

Monte Rosa to świetne miejsce na narty dla całej rodziny. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego warto odwiedzić to miejsce i przekonać się o tym na własnej skórze.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *