Na narty w Europie w lipcu

Sezon zimowy już dawno dobiegł końca, gdyż mamy bardzo gorące lato. Są wśród nas jednak takie osoby, które nie planują ani na trochę rozstać się z nartami. Ale, jak to zrobić? Cóż, wystarczy jechać na lodowiec, tam zima trwa zazwyczaj cały rok. Jak to?

Otóż w wielu kurortach narciarskich na niemalże całym świecie narciarstwo to sport całoroczny. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by jeździć tam w lipcu, czy sierpniu. Takie letnie narciarstwo ma oczywiście swoje plusy i minusy. Na przykład wybierając się na jeden z alpejskich lodowców można spodziewać się przepięknej, słonecznej pogody. Musimy jednak pamiętać, aby uważać na warunki w górach, gdyż te mogą szybko się zmienić.

W miesiącach letnich takich, jak lipiec czy sierpień kurorty oferują mniejszą liczbę tras i to jest minus. Choć nie jest to z kolei tak wielki problem, gdyż jeżdżących też jest proporcjonalnie mniej. Najlepsze warunki panują z samego rana, ponieważ trasy są jeszcze zamrożone. Jest tak, gdyż słońce z upływem czasu robi swoje i dlatego około godziny 13 – 14 stoki nie nadają się już do jazdy, a wyciągi są już zamknięte. Wtedy możemy oddać się innym atrakcjom, takim jak np.: szlaki górskie, pola golfowe, kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych, czy po prostu leżaki do opalania.
1.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że „zimowe wyjazdy” latem stały się coraz popularniejsze wśród naszego, polskiego społeczeństwa. Z kolei nie ma co się temu za bardzo dziwić skoro całoroczne kurorty leżą na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wcale lecieć do Nowej Zelandii, czy Ameryki Południowej, aby jeździć na nartach w miesiącach letnich. W Europie jest kilka lodowców, na których wyciągi działają przez cały rok. W Austrii są to m.in. Hintertux i Dachstein. W Szwajcarii na uwagę zasługują Zermatt i Saas Fee, z kolei we Włoszech – Maso Corto. We Francji najbardziej znanym całorocznym kompleksem pozostaje od wielu lat Les Deux Alpes, choć pojeździć można także w Tignes.

1.

Podsumowując powyższe informacje z całą pewnością można jasno stwierdzić, że w miesiącach letnich również możemy jeździć na nartach. Najlepiej robić to od samego rana, tak do godziny 14 – tej, gdyż później słońce może roztopić nam trasy narciarskie.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *