Na narty w Himalaje ?

Jedni jadą na narty do Zakopanego, inni nieco dalej na przykład do Austrii czy Włoch. A co, jeśli pochwalimy się znajomym, że jedziemy na narty w Himalaje? Gwarantowany szok. Dla tych, którzy chcą przeżyć ekstremalną przygodę w najwyższych górach na świecie zapraszamy do Indii, a konkretniej do stacji narciarskiej Gulmarg w Kaszmirze.


Taka wyprawa skierowana jest zdecydowanie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, a nie dla niedzielnych narciarzy… W końcu jest to ośrodek narciarski położony w Himalajach. Kto poczuje się tam najlepiej? Jest to idealne miejsce dla osób niezbyt zdecydowanych, które z jednej strony poszukują spokoju, pustych tras oraz wspaniałej górskiej scenerii, a z drugiej strony ponadprzeciętnych wyzwań i tras z wysokim stopniem trudności.
Na terenie stacji narciarskiej Gulmarg działa 6 wyciągów, w tym najwyżej położona na świecie gondola, która wjeżdża na wysokość 3980 metrów n.p.m. Emocje gwarantowane, gdyż różnica poziomów wynosi 1700 metrów. Jakby tego było mało, z górnej stacji kolejki można wejść na szczyt Apharwat. Wyobraźmy sobie zdjęcie zrobione na wysokości około 4 tysięcy metrów nad poziomem morza i zazdrosne miny znajomych.


Niestety minusem jest dość długa podróż na miejsce. Najszybciej i najwygodniej można się tu dostać samolotem z Delhi do Srinagar.
Kolejnym minusem są dość drogie ceny biletów, które wahają się od 200 do 250 dolarów amerykańskich.
O wiele tańszym środkiem transportu jest autobus, jednak podróż z Delhi to w skrajnych przypadkach nawet półtorej doby.
Jeśli więc chcemy przeżyć niezapomniane chwile w cudownym miejscu, musimy uzbroić się w cierpliwość i dość gruby portfel.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *