Narty w Austrii – sprawdź co znajdziesz w Saalbach

Saalbach to jeden z największych regionów narciarskich w Austrii. Dokładniej jest położony w Ziemi Salzburskiej. Kusi pięknymi stokami i pyszną, regionalną kuchnią. Tutaj przedstawiamy największe zalety tego regionu.

Źródło: http://austria-na-narty.pl

Szerokie stoki

Najbardziej oblegane przez turystów są południowe i północne stoki. Na szerokich stokach w Bernkogel, czy Reiterkogel mogą spokojnie trenować początkujący, a także rodziny z dziećmi.

Mistrzowskie trasy

Na górze Zwölfer możemy skorzystać z szybkiej, mistrzowskiej trasy. Oprócz tego, z góry Schattenberg mamy do dyspozycji stromy stok, zapewniający szybki zjazd.

Darmowe skibusy

Pomiędzy najważniejszymi miejscowościami, w godzinach od 9 do 17 kursują darmowe skibusy. Warto wspomnieć, że tutaj wszędzie jest blisko

Długie spacery

W Saalbach nie brakuje miejsc, gdzie można w spokoju spacerować i podziwiać piękne widoki. Warto chociaż raz wybrać się na taki spacer, ogrom śniegu na tak dużej otwartej przestrzeni jest niesamowity.

Piękne hotele

Na stronie austria-na-narty.pl znajdą Państwo duży wybór hoteli. Z przedstawionej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.

hotel Saalbach

Źródło: www.austria-na-narty.pl

Nocne atrakcje

W Saalbach czeka na nas wiele atrakcji również po zmroku. W Hinterglemm i w Leogang czekają na nas oświetlone stoki, a także aż 5 oświetlonych torów saneczkowych. Fani spokojnego odpoczynku mogą udać się na wędrówkę z pochodniami lub wziąć udział w kuligu. Natomiast kto ma jeszcze siły poszaleć, może iść potańczyć do lokalnych klubów.

Idealne miejsce dla każdego

Saalbach jest najczęściej wybierane przez młodych ludzi i dojrzałych, którzy preferują zabawę do samego rana. Dla rodzin z dziećmi i osób które chcą odpocząć od gwaru polecane jest miasteczko Hinterglemm. Natomiast najbardziej wymagający narciarze wypoczywają w Lengau, gdzie jest cicho i ekskluzywnie.

 

Zapisz

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *