O czym musimy pamiętać jadąc na narty do Włoch własnym samochodem?

Wyjazd na narty wymaga od nas wykazania się umiejętnościami planowania i organizowania. Ponieważ zanim wybierzemy się na taki aktywny wypoczynek musimy wszystko wcześniej przemyśleć. Jadąc na narty samochodem, musimy zaplanować odpowiednią trasę i zorganizować przewóz sprzętu.

Źródło: flickr.com, joeshlabotnik

Źródło: flickr.com, joeshlabotnik

Transport sprzętu narciarskiego

Jeżeli nie wypożyczamy sprzętu w ośrodkach narciarskich, a mamy własny, musimy zaplanować jego bezpieczny transport. Przewożenie nart wewnątrz samochodu jest bardzo niebezpieczne dla osób znajdujących się w takim pojeździe. Niektóre kraje każą za to kierowców. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem będzie przewóz nart i pozostałych akcesoriów, w zewnętrznym bagażniku, który powinniśmy zamontować za dachu samochodu.

Obowiązujące prawo

Jadąc do Włoch warto zapoznać się z przepisami drogowymi obowiązującymi we wszystkich krajach, przez które będziemy przejeżdżać. Szczególnie powinniśmy przyjrzeć się prawu obowiązującemu we Włoszech. Aby uniknąć niepotrzebnych mandatów lepiej dobrze przygotować się do podróży.

Warto wspomnieć, że niektóre kraje surowo karzą kierowców za posiadanie CB-radia i antyradaru.

Opony zimowe i łańcuchy

Wybierając się na wyjazd w góry, szczególnie ważna jest zmiana opon z letnich na zimowe. We Włoskich górach jest zawsze dużo śniegu, więc nie można o tym zapominać. Szczególnie ważne są łańcuchy na koła samochodu. Powinny być wysokiej jakości i dobrze dopasowane.

Przed wyjazdem warto nauczyć się, jak prawidłowo zakładać łańcuchy na koła, aby uniknąć problemów z ich zamontowaniem w trasie.

Źródło: photopin.com

Źródło: photopin.com

Stan techniczny samochodu

Podróż z Polski do Włoch wymaga przejechania setki kilometrów. Z tego powodu, przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny samochodu, aby w trasie, auto nie odmówiło nam posłuszeństwa. Pamiętajmy o zapasowym kole i sprawdzeniu płynów.

Trasa

Dojazd do Włoch w dzisiejszych czasach nie jest rzeczą trudną. Wystarczy skorzystać z urządzeń GPS i dla dodatkowej pewności zaopatrzyć się w tradycyjną mapę. Przed wyjazdem, przestudiujmy całą trasę w Internecie by wiedzieć jak najprościej dojechać do celu.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *