Gdzie wybrać się na narty z dzieckiem?

Austria jest jednym z najpopularniejszych miejsc na rodzinny wyjazd na narty. Jednym z powodów jest stosunkowa bliskość ośrodków oraz jakość usługi do ceny. Dokąd więc wybrać się na narty do Austrii?

źródło: pixabay.com

Sölden

Jeden z największych i nowocześniejszych ośrodków w Austrii jest położone w malowniczej dolinie Ötztal. Lokalizacja między lodowcami Rettenbach i Tiefenbach powoduje, że dobre warunki narciarski są przez cały rok. Nawet początkujący narciarze mogą tu znaleźć coś dla siebie, szczególnie na lodowcu Tiefenbach. Na wyjazdy z rodziną polecana jest trasa numer 8,  na której znajdziemy wydrążony w skale tunel, który będzie łączył dwa szczyty. Dodatkową zaletą ośrodka jest przedszkole narciarskie dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dzieci zapewne najbardziej będą zadowolone z Centrum sportu i Rekreacji „Frezeit Arena”.

Stubai

Lodowiec Stubai oferuje idealne warunki do zjazdów rodzinnych, zarówno ceny, jak i trasy są bardzo przystępne dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tutaj 12 łagodnych, szerokich, niebieskich i (3) zielonych tras dla początkujących. Dzieci poniżej 10 lat jeżdżą za darmo, a najmłodsze pociechy może powierzyć w opiekę Klubu Myszki Miki!

Insbruck

Jest do duże miasto i ośrodek w jednym. Znajdziemy tutaj także słynną arenę igrzysk olimpijskich, która oferuje ponad 2 tysiące łagodnych tras dla dzieci, które zlokalizowane są głównie Kühtai i Mutters oraz Rangger Köpfel. Bez problemu znajdziemy także przedszkola i szkoły narciarskie, warto także wspomnieć, że Insbruck od Stubai dzieli jedynie godzina drogi, a więc jeżeli chcemy, bez problemu możemy oddać dziecko pod opiekę Mickey Mouse Ski Club. Chcąc pozwiedzać miasto, możemy zakupić całodobową rodzinną kartę miejską.

źródło: pixabay.com

Kaprun – Zell am See

Jest to rodzinny kompleks, w którym przeważają łagodne i łatwe trasy. Początkujący narciarze mogą się wybrać na lodowiec Kitzteinhorn, na Maiskogel oraz w niższe partie Schmittenhöhe. Dzieci do lat 12 mogą jeździć tu za darmo, dlatego jest to jeden z najatrakcyjniejszych miejsc na narty w Europie z dziećmi. Chcąc odpocząć po nartach, możemy wybrać się na pływalnię Freizeitzentrum (baseny, sauny, groty parowe) bądź na lodowisko, jazdę konną, czy też wycieczkę do jaskini.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *